W życiu jest coś więcej do zrobienia,
niż tylko zwiększać jego tempo.

Mohandas Gandhi

…wiedzą o tym osoby, które mają pasje, wrażliwe dusze i kochają żyć. Zapraszam do wspólnego tworzenia serwisu, gdzie spotkają się istoty z głowami pełnymi pomysłów i syndromem niespokojnych rąk, gotowych o każdej porze dnia i nocy do dziergania, szycia, wyklejania, nawlekania, malowania, gotowania, przetwarzania, etc.

Życie jest sztuką, a sztuka ma oblicza w ilości nieskończonej. Zatem o wszystkim co nas cieszy, co dodaje smaku naszej codzienności, co sprawi że się uśmiechniemy, co ładne, smaczne, praktyczne, ale i niepraktyczne a ciekawe, o wszystkim tutaj będziemy pisać i to pokazywać.
Zapraszamy więc:

  • osoby, które lubią otaczać się niebanalnymi przedmiotami, z uporem maniaka przestawiają przynajmniej raz na tydzień meble w domu, aby poczuć, że jest inaczej, ciągle coś dekorują i znajdują nowe zastosowanie dla starych przedmiotów, gromadzą bibeloty, z wypiekami na twarzach opuszczają wszelkie galerie, sklepy z rękodziełem, jarmarki okazjonalne, itp.
  • osoby, które kochają kwiaty i ogród, które najchętniej zaraz po Bożym Narodzeniu zrobiłyby rozsadę a w lutym skopały ogródek. Pierwszy krokus w ogródku jest powodem do radości, nie mniejszej niż widok dobrze przerobionego kompostu czy możliwość zrobienia gnojówki z własnoręcznie zerwanych świeżych pokrzyw
  • osoby, które uwielbiają gotować i piec i w ogóle eksperymentować w kuchni. To osoby, które mają w swoich zapasach wszystko co nagle może się przydać do popełnienia jakiegoś dania. Zamrażarki mają wypełnione mrożonkami, których asortymentem mogą konkurować z Hortexem, a na półkach spiżarni zalegają przetwory różnej maści. Zwykle te osoby nie poprzestają na spakowaniu specjału do słoika po majonezie, ale szukają słoików o określonym kształcie, a po nocach ślęczą, aby zrobić etykietki, tudzież kapturki na zakrętki
  • osoby, które zajmują się szeroko rozumianym rękodziełem i posiadają w domu ogromne zasoby różnych „przydasię”

Jak doskonale wiemy, wszystkie te przypadłości i manie spotykają się zazwyczaj w jednej osobie.

Zapraszamy więc do współtworzenia serwisu TygielArtystyczny, do dzielenia się pomysłami , spostrzeżeniami, do wyrażania opinii.

Zakładamy, że wszyscy zainteresowani są osobnikami cierpliwymi, cieszy ich efekt, ale przede wszystkim tworzenie. Taki maniak ogrodowy woli sobie wyhodować bylinkę z kawałka kłącza ( im marniejsze tym lepiej;) niż kupić wielki okaz w ogrodniczym. W skrajnych wypadkach sezonami czeka aż to zakwitnie, lata z tym po ogrodzie, sprawdza gdzie to najlepiej się czuje. I po kilku latach jest efekt!!!

Tak też będzie z naszym serwisem, będzie powstawał, małymi krokami. Albowiem metoda małych kroków sprzyja osiąganiu sukcesów.

Życzymy wszystkim i sobie radości z tego przedsięwzięcia
Wioletta Tomsia-Dąbrowa